Основні види кормів для свиней

kormasvunЯчмінь - є основною фуражної культурою при годуванні свиней. Володіє хорошими смаковими якостями. Його включають до складу комбікормів до 60-70% по масі для маток і до 90% для відгодовуваних тварин. Незамінний для поросят в перші місяці життя, але необхідно його лущитися.

Кукурудза - зерно кукурудзи є вуглеводистих кормом. Органічна частина її перетравлюється в шлунку свиней до 90%. Норма введення кукурудзи для зростаючих відгодовуваних свиней 30-40%, для поросят молодших віків - до 75% за масою. Силосованих з качанами кукурудзу вводять в раціони свиней на відгодівлі до 60-80%.

Детальніше: Основні види кормів для свиней

Комбікорм для курей

kormakyrВирішальне значення для реалізації потенційних біологічних можливостей високої продуктивності курей має якість кормів і повноцінність раціонів. На швидкість росту бройлера в період відгодівлі впливає багато факторів, основними з яких є генетичний потенціал росту і правильно організована годівля, особливо в перший період життя.

 

Детальніше: Комбікорм для курей

Аграрна країна: прибуткове кролівництво

Kroli15Кролівництво - одна з найзагадковіших галузей тваринництва, бо порахувати, скільки в господарствах України утримується кролів, не під силу жодній статистиці. Проте, виданню «Аграрний тиждень. Україна» нещодавно вдалося зібрати найдосвідченіших кролівників на конференції «Аграрна країна: прибуткове кролівництво».

Детальніше: Аграрна країна: прибуткове кролівництво

Інкубація перепелиних яєць

Kroli14Ми продовжуємо розповідати про особливості ведення перепелиного бізнесу. В попередніх номерах йшлося про породи перепелів, цінність м'яса цих птахів та користь яєць. Але якщо ви надумали завести у своєму господарстві перепелів, вам необхідно знати про інкубацію яєць.

Однією з особливостей цих птахів є втрата самок інстинкту насиджування і тому для одержання перепелят необхідно проводити штучну інкубацію яєць. Для цього використовують яйця від самок старших за 8 тижнів, але не старше 8 місяців.

Детальніше: Інкубація перепелиних яєць

Догляд за перепелятами з перших днів життя

Kroli13Ось ми й дочекалися, що в інкубаторі з'явилися перші пташенята. Тепер головне знати що, як і коли робити, аби не допуститися помилки і не понести втрат. Адже перепелята дуже кволі і тендітні. І окрім необхідних для перепелів умов утримання, про що ми говорили в минулому номері, важливо також дотримуватися правил годівлі та напування.

Детальніше: Догляд за перепелятами з перших днів життя

Повноцінне меню для кролів

Kroli11Раціональна годівля є однією з найважливіших умов підвищення продуктивності тварин. Кролям властиві висока інтенсивність росту і розвитку, плодючості та швидкого дозрівання. Тому вони потребують необхідної кількості поживних речовин, вітамінів та мікроелементів.

Перегодовування та недогодівля – шкідливі. Тому кролів, як і всіх інших домашніх тварин, треба годувати за нормами і раціонами. Середня річна потреба в кормах на одного дорослого кроля вагою 4,5-5,5 кг становить:

Детальніше: Повноцінне меню для кролів

Підготовка до окролу

Kroli10Для отримання міцних, життєздатних кроленят сукрільну самку треба правильно годувати й утримувати. Тримають її в окремій клітці, де весь час має бути чисто та сухо, а в холодну пору року - ще й тепло.

У період сукрільності, особливо в другу її половину, коли зародки ростуть швидко, самок годують хорошим сіном, зерном злакових і бобових культур, обов'язково дають соковиті корми, миту картоплю, капусту, а влітку - зелену траву. Корми для сукрільних самок повинні бути тільки доброякісними. Згодовувати промерзлі, запліснявілі, скислі корми в жодному разі не можна - це може призвести до поганих наслідків. Небажаний також різкий перехід від одних кормів до інших. Сукрільним самкам необхідно забезпечити спокій, охороняти їх від переляку. Різке відкривання дверцят клітки, поява кішок, гавкіт собак можуть налякати самку, вона починає кидатися по клітці, що часто призводить до ударів і викиднів.

Детальніше: Підготовка до окролу

Сезон зелених кормів

Kroli8У літній період в раціонах кроликів основну частину мають становити зелені корми (трав'янисті неотруйні рослини, особливо з сімейства злакових і бобових), адже в траві міститься багато повноцінного протеїну, вуглеводів, фосфору, кальцію, каротину, вітамінів С, D, В, Е тощо.

З диких трав кролики надають перевагу кульбабі, лободі, подорожнику, польовому осоту, гречці, конюшині, деревію. Але майте на увазі, що такі трави як конюшина повзуча і лугова, а також люцерна до цвітіння, повинні згодовуватися в мінімальних кількостях.

Детальніше: Сезон зелених кормів