Сезон зелених кормів

Kroli8У літній період в раціонах кроликів основну частину мають становити зелені корми (трав'янисті неотруйні рослини, особливо з сімейства злакових і бобових), адже в траві міститься багато повноцінного протеїну, вуглеводів, фосфору, кальцію, каротину, вітамінів С, D, В, Е тощо.

З диких трав кролики надають перевагу кульбабі, лободі, подорожнику, польовому осоту, гречці, конюшині, деревію. Але майте на увазі, що такі трави як конюшина повзуча і лугова, а також люцерна до цвітіння, повинні згодовуватися в мінімальних кількостях.

Весною поступово починають переходити на годівлю свіжою зеленню, адже раптово змінювати раціон тварин не рекомендується. Найкраще змішувати невелику кількість зеленого корму з сіном, поступово збільшуючи вміст зеленої трави.

Якщо зелений корм здається недостатньо чистим, його завчасно миють і дають обов’язково лише у сухому вигляді. Також в жодному разі не можна згодовувати траву, що росте біля доріг і на луках, що знаходяться поряд з місцем скупчення комбайнів, автомобілів та іншої техніки, що виділяє шкідливі гази.

Якщо з якихось причин мало зеленого корму, тваринам можна згодовувати різні види мішанок, але дуже велика кількість їх в раціоні викликає порушення травлення.

Траву, призначену для згодовування кроликам, необхідно скошувати до початку цвітіння або колосіння і давати свіжою. Зів’ялу та спрілу траву вони їдять неохоче (30-50% від усієї кількості), при цьому кролики споживають більше концентратів (зерно, комбікорм) або голодують, і якщо в клітці цих звірів багато нез’їденої трави, це ще не означає, що вони ситі.

 

Інформацію взято із http://agrokraina.com.ua/animals/260-sezon-zelenih-kormv.html