Догляд за перепелятами з перших днів життя

Kroli13Ось ми й дочекалися, що в інкубаторі з'явилися перші пташенята. Тепер головне знати що, як і коли робити, аби не допуститися помилки і не понести втрат. Адже перепелята дуже кволі і тендітні. І окрім необхідних для перепелів умов утримання, про що ми говорили в минулому номері, важливо також дотримуватися правил годівлі та напування.

Для перепелят віком 1-8 тижнів встановлено фронт годівлі 1 см/гол., а фронт напування - 0,3 см/гол. Проте на практиці не завжди суворо дотримуються цих норм і вибирають параметри в залежності від обставин — конструктивні особливості годівниць і напувалок, порода та ступінь розвитку птиці. Дані про фронт годівлі і напування не менш суперечливі, ніж дані про щільність посадки, оскільки ці показники щільно пов'язані (табл. 1).

Kroli12

Важливе значення величини кормового фронту для перепелят полягає в тому, що через їх малий розмір неможливо використати глибокі годівниці з достатнім запасом корму. Тому, в разі потреби, для забезпечення постійного доступу до корму збільшують довжину годівниць і частоту годівлі. Таких недоліків позбавлені бункерні годівниці, при наявності яких фронт годівлі в перші три тижні життя може не перевищувати 1 см на голову.

Фронт напування перепелятам установлюють рівним фронту годівлі або дещо меншим, оскільки вода в напувалках знаходиться, як правило, постійно, і пташенята можуть вільно її споживати. Однієї вакуумної напувалки достатньо для 100 перепелят. З другого тижня життя можна використовувати жолобкові проточні напувалки або ніпельні. Норматив довжини фронту напування при використанні жолобкових напувалок складає 3-10 мм на голову, а однієї ніпельної напувалки достатньо на 30 перепелят. Мікрочашечкові напувалки, які можна використовувати з першого дня життя, встановлюють із розрахунку 1 напувалка на 50 перепелят.

 

Інформацію взято із http://agrokraina.com.ua/animals/225-doglyad-za-perepelyatami-z-pershih-dnv-zhittya.html